Sık Sorulan Sorular

Aklınıza takılan tüm soruların detaylı cevaplarını kardeş sanat merkezimizin yazısından bulabilirsiniz;
Sık Sorulan Sorular

Ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Öğrenme süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir, ders programları temel eğitimle başlar, ileri ve uygulamalı eğitimlerle devam eder, normal şartlarda temel eğitimin sonlanması gereken süre ise 3 aydır.


Kurslara katılmanın yaş sınırı var mı?

Kurslara takılmanın yaş sınırı bulunmamaktadır.


Yeriniz nerede?

Yerimiz Karşıyaka Mavişehir’dedir.


Ders günleri ne zaman?

Derslerin günleri ve saatleri sizlerle ortak olarak belirlenmektedir.


Kurs dışı etkinlikleriniz nelerdir?

Kurs dışında gezi, piknik, konser gibi etkinliklerimiz de düzenli olarak gerçekleşmektedir.


Ücretsiz deneme dersleri ne zaman oluyor?

Ücretsiz deneme derslerimiz sürekli devam ediyor, ücretsiz deneme derslerimizle ilgili bilgi için arayabilirsiniz.

Aradığınız Sorunun Cevabını Bulamadınız mı?

Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçiniz.

Ücretsiz Tanışma Dersi

Ücretsiz tanışma derslerimize gelerek aklınızdaki tüm soruları yüz yüze sorabilirsiniz.

Yukarıdaki sorular kurslarımızla ilgili en çok sorulan sorulardır. Ayrıca bu sorular dışında kursa başlamak isteyen kişilerin akıllarını en çok meşgul eden diğer soruları cevaplayalım.

Her hangi bir kursa başlamak için yetenek gerekli mi, ya beceremezsem?

Kurslara başlarken temel düzeyde bir yetenek gerekli fakat yetenekten daha da gerekli olan şey istekli olmak ve düzenli çalışmak. Eğer başlamak istediğiniz alanda gerçekten istekliyseniz ve düzenli çalışırsanız başarılı olabilirsiniz. Bu yüzden yeteneği çok düşünmeyin, özellikle hobi amaçlı yapacaksanız yetenek işin %30’unu istekli olmak ve düzenli çalışmak %70’ini kapsıyor.

Ya beceremezsem diye düşünmeyi kenarı bırakıp ücretsiz deneme derslerine katılabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersleri sırasında öğretmenlerimiz sizinle ilgili bir analiz yapıp size en doğru bilgiyi verecektir. Eğitim yaşantımız boyunca “ben yeteneksizim, ben beceremem” diyen fakat çalışıp gerçekten başarılı olan bir çok insanla karşılaştık. Ön yargıları bir kenarı bırakıp siz de bir adım atabilirsiniz.


Ekipmanım yok, ekipmansız derslere başlayabilir miyim?

Ekipmana sahip olmasanız da derslere başlayabilirsiniz, sanat merkezimizin ekipmanlarını kullanarak eğitim alabilir ve ilerleyen süreçte ekipman satın alma konusunda sanat merkezimizden destek alabilir, daha uygun fiyatlı şekilde ihtiyacınız olan ekipmanları temin edebilirsiniz.


Kurs fiyatları konusunda indirim yapabilir misiniz?

Kursumuzdaki tüm öğrenciler aynı fiyatlardan yararlanmaktadır, ne yazık ki fiyatlarımız sabittir, bir kişiye indirim yapıp diğer bir öğrenciye indirim yapmamak kişiler arasında adaletsizliğe sebep olacaktır, bu yüzden kurs fiyatlarımız herkes için aynıdır. Eğitmenlerimiz aldıkları ücretin hakkını fazlasıyla vermektedir, bu sebeple kesinlikle verdiğiniz her kuruşun karşılığını almaktasınız.


Kursa başlamak için yaş sınırı var mıdır?

Kursa başlamak istiyorsanız ve eğer hobi amaçlıysa kesinlikle bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır, fakat çocuk yaşta kursa başlayacak çocuklar için alt yaş sınırı bulunmaktadır, kursa başlayacak çocuklar önceden bir denemeye tabi tutulmalı ve ebebeynleri bu analiz sonrasında bilgilendirilmelidir.  Kaç yaşında olursanız olun, içinizde sanat a dair bir istek varsa bunu ertelemenize gerek yok, istedikten sonra her yaşta başarılı olabilirsiniz, şimdiye kadar 4 yaşında da 84 yaşında da öğrenciler gördük!


Ne kadar zamanda başarılı olabilirim, ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Bir alanda başarılı olmak için kesin bir süre vermek yanlıştır, her bireyin algılama hızı, çalışmaya ayırdığı vakit farklıdır bu sebeple herkesin öğrenme süresi de farklılık gösterecektir. Ders almaya başlayan herkesin aklına ilk gelen sorulardan bir tanesi kesinlikle ne kadar sürede öğrenebileceğidir, fakat acele etmemek gerekir, bir yere yetişmemiz gerekmiyorsa, akışına bırakıp stres olmadan öğrenmek en hızlı öğrenme şeklidir, eğer kendinizi kandırmak isterseniz ve içinizi rahatlatacaksa size bir süre verelim, 6 ayda öğrenebilirsiniz!


Sık sorulan diğer soruları kardeş sanat merkezimiz Erturgut Sanat Merkezi’nin sık sorulan sayfasından okuyabilirsiniz.

Aklınızda bu sorular dışında da sorular varsa info@365sanat.com adresine mail atabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.