Ne Kadar Sürede Gitar Çalmayı Öğrenebilirim?

Ne Kadar Sürede Gitar Çalmayı Öğrenebilirim?

Ne Kadar Sürede Gitar Çalmayı Öğrenebilirim?

Eğer siz de aşağıdaki soruları kendinize soruyorsanız;

♦ Gitar çalmayı ne kadar süre de öğrenirim?

♦ Daha önce hiç gitar çalmadım, ne kadar sürede öğrenebilirim?

♦ Gitara yeteneğim olmadığını düşünüyorum fakat öğrenmek istiyorum, öğrenme süreci ne kadar sürer?

Gitar Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim

Merak etmeyin, bu ve buna benzer bütün soruların cevapları bu yazıda. Bu yazıyı okuduktan sonra bütün özgüveninizle birlikte gitar kursuna gidebilir bir hale geleceksiniz. Dilerseniz yazımıza geçelim.


Gitar Çalmayı Öğrenmek Ne Kadar Sürer

Sıradan bir insanı ele alalım, gitar egzersizi yapmaya bolca vakti olsun, gitara hevesli olsun ve doğru bir yerden eğitim alıyor olsun; bu kişinin gitarı öğrenebilme süreci maksimum 2-3 aydır. Eğer öğretmeninin verdiği egzersizleri günde 2-3 saat düzenli bir şekilde çalışıyor, gitar egzersizlerini bir ödev olarak değil de bir eğlence olarak görüyor ve gerçekten gitar çalmayı öğrenmek istiyorsa bu sürede azalmalar bile gözükebilir. Sanılanın aksine dünyanın en zor şeyi değil gitar çalmayı öğrenmek. Tek yapmanız gereken şey, kendinizin üstüne gitmek, sınırlarınızı zorlayıp daha fazla çalışmak, araştırmak, öğretmene sorular sormak kısacası gerçekten öğrenmek istemek. Gitar çalmaya başlanabilecek en erken ve uygun yaş 6-7 yaşlarıdır ama bu yaşın üzerinde olmanız gitar çalmayı asla öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmez. 6-7 yaşlarında bir çocuğun gitara ayırabileceği vakit 20 yaşında birine göre daha fazla olabilir ya da tek ilgi odağı o dönemler gitar olabilir, vücudu da yeni yeni oturduğu için parmakları gitara daha çabuk alışabilir. Sizin için bu durumlar sadece çok az daha uzun sürecek. En fazla aranızda 1 ay oynar. Dolayısıyla “Ben çok yaşlandım, artık gitar öğrenilmez, bizden geçti” gibi cümlelerinizi çöpe atın, dünya üzerinde olan herkes gerçekten istediği müddetçe gitar çalmayı öğrenebilir.

Eğer; gitarı öğrenme sürenizi hızlandırmak için yöntemler arıyorsanız “Gitarda Hızlı İlerlemenin Kolay 11 Yolu” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.


happy wheels
Paylaş