Bağlama Kursu İzmir Mavişehir

Bağlama Kursu İzmir Mavişehir

Bağlama ve ailesi olan sazlarım tanıyabilmek için önce bu sazların atası olarak bilinen Kopuzun tanınması gerekir. İnsanlar, su kabağının üst kısmına ince deriler gerdirip sap ilave etmişler ve kiriş tellerini deri üzerinden geçirmek sureti ile sesin daha net çıkmasını sağlamışlardır. Yay ile çalınanlara İklığ, parmak veya mızrap türünden maddelerle çalınan türlerine de Kopuz adını vermişlerdir.


+ Bağlama kursuna giderek, ne kadar zamanda bağlamayla sevdiğim şarkıları çalabilirim?
+ Bağlama çalmak zor mudur? Herkes bağlama dersi alıp bağlama çalabilir mi?
+ Bağlama kursu fiyatları ne kadar?
+ Hangi bağlamayı satın almalıyım, bağlama fiyatları ne kadar?

Bağlama kursu İzmir yukarıdaki gibi sorularınızı tek tek cevaplıyor, siz de kısa zamanda bağlama çalmayı öğrenmek istiyorsanız bağlama deneme dersine katılabilirsiniz, bunun için tek yapmanız gereken bizi arayıp randevu almak!


Kardeş sanat merkezimiz tarafından hazırlanan aşağıdaki yazıyı da kesinlikle okumalısınız.
Kursa başlarken bilmeniz gerekenler!


bağlama-kursu-izmir-mavişehir

Anadolu’dan Gelen Bir Müzik Aleti: Bağlama Kursu İzmir Karşıyaka Mavişehir

Kulağınıza hoş gelen Türk Halk Müziği ezgilerini bağlama kullanarak siz de çalabilmek istiyorsunuz. Acaba bağlama çalabilir miyim, yaşım çok mu ilerledi, Bağlama Kursu’na haftada kaç saat gidersem bağlama çalmayı öğrenebilirim? Ve bunun gibi sorularınız varsa gelin yanıtlayalım. Haydi hemen ücretsiz olarak verdiğimiz deneme dersimize gelin.

Öncelikle bağlamanın ne olduğuna bakalım. Bağlama 7 telden oluşan tezeneli bir müzik aletidir. Kestane, ceviz, dut, ardıç gibi ağaçlardan yapılan bağlama, sağlamlığını yapıldığı ağaçtan alır.Kullanılan tekniğe göre mızrap veya parmaklar ile çalınır. Parmaklarla çalma tekniğine şelpe ve dövme denir.


Bağlama çalması zor bir müzik aleti mi?
Bağlama perdeli bir müzik aleti olmasından dolayı öğrenme aşaması daha kolay bir enstrümandır. Bağlama kursu eğitmenlerimizin hazırlamış olduğu programa uyarak kısa sürede bağlama da türküler çalmaya başlayabilirsiniz.


Uzun sap bağlama kursunuz var mı?
Evet, hem uzun hem de kısa sap bağlama eğitimlerimiz mevcut. Bağlama çalımına istediğiniz bağlama çeşidiyle başlangıç yapabilir ve dilediğiniz tarzda türküler icra etmeye başlayabilirsiniz.


İzmir bağlama kursları arasından neden 365 Sanat?
365 Sanat olarak size en kısa sürede istediğiniz repertuarı çalmayı ve öğrenme garantisi vaat ediyoruz. Sizin için özel hazırlanmış ders programınıza uyarak en kısa zamanda en verimli sonucu elde edebilir ve istediğiniz noktaya gelebilirsiniz.


İzmir saz kursu fiyatları pahalı mı?
Bağlama eğitimlerimizin fiyatlandırması kimsenin bütçesini zorlamayacak şekilde belirlenmiştir. Bu konuyla ilgili grup ve özel derslerimiz arasında seçim yapabilir ve istediğiniz bağlama eğitimimize katılım gösterebilirsiniz.


Bağlama kursu İzmir nerede?
Bağlama kursumuz İzmir’in Karşıyaka bölgesinde yer almaktadır. Dolayısıyla Mavişehir, Atakent ve Bostanlı gibi yerlerden oldukça kolay bir biçimde sanat merkezimize gelebilirsiniz. Dolmuş, metro, vapur, otobüs gibi araçlarla İzmir’de ki diğer semtlerden de rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.


Bağlama Kursu’nda ne tür şeyler öğreneceğim?

Repertuarını Türk Halk Müziği’nden alan Bağlama Kursu programı, kursiyerlerimizin bilgi ve yetenekleri doğrultusunda ve seviyelere ayrılarak oluşturulmaktadır. Uzun Sap ve Kısa Sap olmak üzere bazı tekniklerle birlikte solfej ve notaları da öğrenirsiniz. Parçaları notalardan okuyabilecek hale geldikten sonra armoni eğitimiyle birlikte mızrap tutma ve doğru vurma tekniklerini de öğrenirsiniz. Ayrıca Bağlama Kursu boyunca şelpe tekniğini, ritim tutmayı öğrenirsiniz. Bağlama Kursu’na başlayan tüm kursiyerlerimiz kulağa gelen ezgiye aşina olarak dinledikleri müziği notaya dökebilmekte ve kalite eğitim alarak kısa sürede öğrenmektedirler.


Bağlama Kursu ideal öğrenme yaşı nedir?

Anne karnındayken müziğe duyarlı hale geliriz ki bu nedenle 4-5 yaşındaki çocuklar bağlama çalmayı öğrenebilmektedirler, aslında ideal yaş 8-10 arası iken üst yaş limiti yoktur.


Neden Bağlama Kursu’na Gitmeliyim?

Türk kültür ve tarihimizi yansıtan örneklerinden dolayı bağlama milli enstrümanımız gibidir. Bu yüzden 365 Sanat Bağlama kursu ayrıcalığını yaşamak için bizi arayın.


Bağlamanın Etkisinde Kalanlara “Bağlama Kursu İzmir

Bağlama çalmaya uzun sap bağlamayla mı kısa sap bağlamayla mı başlamalıyım?
Bağlama çalmak istiyorsanız iki tür bağlamayla da eğitime başlayabilirsiniz fakat çalmak istediğiniz yöreye göre bu soruya cevap vermek daha doğru olacaktır. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almakbağlama-kursu için bağlama kursumuzu arayabilirsiniz.


Bağlamayla ne kadar zamanda şarkı çalmayı öğrenirim?
Bağlamayla çok kısa sürede şarkı çalışmalarına başlayabilirsiniz, fakat bağlama öğretmeninizin bağlama dersi sırasında gösterdiği etüdleri, egzersizleri sık sık tekrar etmelisiniz.


Bağlamaya başlamak için geç mi kaldık, yaş sınırı var mıdır?
Bağlama çalmaya başlamak ve bağlama dersi almak için yetişkinlerde bir yaş sınırı yoktur fakat çocuklarda en az 8 yaşında olmak bağlama derslerinin daha verimli geçmesi açısından iyi olacaktır.


Bağlama kursunun fiyatı ne kadar?
Bağlama kurs fiyatları için telefondan bilgi almanın yanı sıra sitemizdeki bağlama kursu fiyatları yazımıza da göz atabilirsiniz.


Bağlama kurslarında dersler nasıl işleniyor?
Bağlama kursumuzda dersler bireysel ders ve sınıf dersi olarak işleniyor, bireysel bağlama dersinde, dersin gününü saatini siz belirliyorsunuz, sınıf bağlama dersinde ise sınıfın gün ve saati belli oluyor siz açılmış sınıflara katılabiliyorsunuz.

Saz kursu fiyatlarını öğrenmek, Buca, Bornova, Konak, Karabağlar, Çiğli gibi yerlerden de ulaşmak istiyorsanız iletişim sayfamızdan bizi arayabilirsiniz.

Paylaş

365 Sanat | Yorumlar