İzmir’de Yapılabilecek 10 Güzel Etkinlik

İzmir’de Yapılabilecek 10 Güzel Etkinlik

İzmir’de Yapılabilecek 10 Güzel Etkinlik

İzmir’in çeşitli yerlerinde yapabileceğiniz 10 güzel etkinliği derlediğimiz bu makale, size yeni kapılar açacak nitelikte. Okuduğunuzda İzmir’in hiç bilmediğiniz yönlerini, içerdiği etkinlik imkanlarını ve olanaklarını keşfedeceksiniz. Dilerseniz yazımıza geçelim;

İzmirde Yapılabilecek 10 Güzel Etkinlik

İzmirde Yapılabilecek 10 Güzel Etkinlik

1) Karşıyaka Sahilde Çiğdem “Çitleyip” Sohbet Etmek

Arkadaşlarınızla birlikte Karşıyaka’daysanız ve yapabilecek bir şey bulamıyorsanız, bir markete gidip çiğdem ve kola alıp sahildeki çimenlere geçip sohbet etmek gerçekten çok rahatlatıcı ve değişik bir durumdur. Sürekli mekanların içerisine tıkılıp vakit geçirdiğimiz şu dönemde, bunu yapmak hem samimi bir ortam yaratır hem de eğlenceli vakit geçirme olanağı sağlar.

2) Bostanlı Sahilde Yürüyüş Yapmak

Güzel bir havanın hakim olduğu İzmir günlerinde, bir mekana tıkılmak ne kadar eğlenceli olabilir ki? Eğer dışarıda vakit geçirmek istiyor fakat yapabilecek bir şey bulamıyorsanız tek yapmanı gereken ayaklarınızı harekete geçirmek. Arkadaşlarınızı da alın ve Bostanlı sahilinin keyfini çıkarın. Bütün sahili yürüyebilir, güneşin ve denizin tuzu arasında mest olabilirsiniz.

3) BİSİM’den Bisiklet Kiralayıp Gezmek

İzmir’e güzel bir hizmet sunan BİSİM duraklarından, kart ile bisiklet kiralayıp İzmir’in her yerini gezip, başka bir durağa bisikletinizi geri bırakabilirsiniz. Bu sayede hem İzmir’i gezmiş, hem güzel vakit geçirmiş hem de spor yapmış olursunuz.

4) Balçova’da Teleferik Gezisi Yapmak

İzmir’in güzel manzarasına bir de yukarıdan bakmak ister misiniz? Eğer yapabilecek bir etkinlik bulamıyorsanız bu tam size göre. İzmir’in her yerini kuş bakışı olarak görebileceğiniz Balçova Teleferik gezisi sizin ufkunuzu açacak ve İzmir’in belki de hiç göremediğiniz yerlerini yukarıdan görmüş olacaksınız. Yeni deneyimler her zaman eğlencelidir!

5) Alsancak/Kordona Gidip Çimlere Oturup Sohbet Etmek

Güzel bir ilçemiz olan Alsancak, kordonuyla ünlüdür. Orada haftanın her günü yüzlerce insan bulabilir hepsiyle rahatça sohbet edebilirsiniz. Eğer hali hazırda arkadaşlarınız ile Alsancak’taysanız ve bir mekana girip, kapalı ortamda oturmak istemiyorsanız, içecek bir şeyler alıp Kordon’a gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Şu ana kadar kordona gidip, sıkılan bir kişi bile duymadım.

6) Konak Oyuncak Müzesini Ziyaret Etmek

İçindeki oyuncakları 17 Ocak 2010 yılında İstanbul’da bir oyuncak müzesi tarafından devir alınıp açılan gerçekten nostaljik ve duygu dolu anlar yaşayabileceğiniz, sizi geçmişe götürebilecek niteliğe sahip aynı zamanda sizi şaşırtabilecek bir müze. Eğer çocukluğunuza dönmek için eğlenceli bir yolculuk arıyorsanız Konak Oyuncak Müzesi tam size göre bir yer.

7)  Sasalı Kent Ormanında Piknik Yapmak

Eğer arkadaşlarınızla toplandıysanız ve yapabilecek bir şey bulamıyorsanız, küçük bir alışveriş yapıp bir de top alıp Sasalı’ya gidip pinkik yapıp hem geçmiş günlerinize dönebilir hem de güzel vakit geçirebilirsiniz.

8) Şirince Gezisi

Şaraplarıyla ünlü olan bu güzel kentimize, arkadaşlarınızla  gidip hem çeşitli içecekleri deneyebilir hem de antik yerlerini gezip tarihimizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca doğayla bütün olan bu kentimize gittiğinizde, temiz havayı ciğerlerinizde hissedip mutlu olacağınızdan şüpheniz olmasın.

9) Selçuk/Efes Gezisi

Efes, Anadolu’nun batı kıyısında, bugünkü İzmir ilinin Selçuk ilçesi sınırları içerisinde bulunan, daha sonra önemli bir Roma kenti olan antik bir Yunan kentiydi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın on iki şehrinden biriydi. Buraya güzel bir gezi düzenleyip, arkadaşlarınızla yüzyılların geçtiği bu tarih kokan yere gidebilir, çok güzel ve sizin içi yararlı zamanlar geçirebilirsiniz.

10) Kadifekale  Gezisi

İzmir merkezde körfeze hâkim bir tepede kurulmuş olan Kadifekale, MÖ 3 yüzyılda Büyük İskender’in emri le Generali Lysimachos tarafından yaptırılmıştır. Siz de bu güzel tarih kokan yere gidip, yüzyılların geçtiği bu duvarların kokusunu içinize çekebilir, güzel doğanın içinde kaybolabilirsiniz.


Umarım sizin için yararlı bir makale olmuştur, eğer bunlardan birini şu anda yapıyor iseniz biz amacımıza ulaşmışız demektir. Hayat dışarda, çıkın ve İzmir’imizin güzel yerlerini gezin!

happy wheels
Paylaş