Gitarda Neden Metronom ile Çalışılmalı?

Gitarda Neden Metronom ile Çalışılmalı?

Gitarda Neden Metronom ile Çalışılmalı?

Bugün sizlere Gitarda Neden Metronom ile Çalışılmalı? konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Gitarda Neden Metronom ile Çalışılmalı? konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer Gitarda Neden Metronom ile Çalışılmalı? konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Bu sitede bulunan bilgilerin hepsi gerçekten çok önemli bilgilerdir. Bu yazıda bulunan bilgilerin  Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra Gitarda Neden Metronom ile Çalışılmalı? konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz.

Gitarda-Neden-Metronom-ile-Çalışılmalı

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Gitarda Neden Metronom ile Çalışılmalı?
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Gitarda Neden Metronom ile Çalışılmalı?” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Gitarda Neden Metronom ile Çalışılmalı?

Gitar çalarken neden metronom kullanılmalı sorusu bizlere en çok yöneltilen fakat asla uygulanılmayan bir konudur. Metronom konusuna herkes “Matematik dersinde miyiz? Sadece gitar çalıyoruz buna ne gerek var?” şeklinde baktığı için metronom günümüzde çok fazla kullanılmıyor fakat bunun eksilerini er ya da geç farkedecek bir çok “gitarist” bulunmaktadır. Metronom kullanarak gitar çalışmak, bir dil öğrenirken alfabesinden başlamaya benzer. Eğer alfabesini öğrenmeden bir dil öğrenmeye çalışırsanız, koskocaman bir okyanusun arasında yalnız başınıza kalırsınız. İşte bu yüzden metronom kullanarak çalışmalısınız. Sonuçta müzik denilen olgu, belli ritimler dahilinde dönen bir eğlencedir. Eğer siz bu ritimleri bilemez, yapamaz ya da duyamazsanız asla gerçek bir gitarist olamazsınız. Kendi kendinize gitar çaldığınızı sanıp, sadece yanlış zamanlarda sesler çıkartan bir müzisyen adayı olarak kalırsınız. Metronom ile çalışmak gerçekten çok kolay bir durumdur. Metronom aleti satın alıp ya da telefonunuza bir metronom uygulaması indirip, uyguladığınız egzersizleri, düşük tempodan, yüksek tempoya doğru çalışacaksınız işte bu kadar basit. Metronom kullanmak, kendinizi geliştirebilmeniz, hızlandırabilmeniz ve profesyonelleştirebilmeniz için en gerekli şeydir. Metronom açıp, yaptığınız egzersizleri yavaştan hızlıya doğru çalışırsanız, emin olun dünya üzerindeki her egzersizi yapabilecek konuma gelebilirsiniz. Kendinizi geliştirebilmeniz için yapmanız gereken tek şey, telefonunuza bir metronom uygulaması indirmek ya da bir metronom cihazı satın alıp metronom özelliğini aktif ederek yapacağınız egzersizleri belirlemek. Bunların hepsini yaptıktan sonra yavaştan hızlıya doğru uygulayacağınız her egzersiz hem kas hafızanızda yer edecek, hem profesyonelleşeceksiniz hem de gerçekten büyük ölçüde hızlanabileceksiniz. Emin olun bunun yararını net bir şekilde, kısa bir süre içerisinde göreceksiniz. Bunu kullanmayan kişilerin eksikliklerini anlatmaya yetecek kelimeler yoktur. Dilerseniz metronom kullanan ve kullanmaya iki kişinin aralarındaki farkları tek tek yazalım.

Metronom Kullanan Gitarist

  • Metronom kullanan gitaristler, diledikleri her zorluktaki egzersizi, kısa bir süre çalışarak uygulayabilirler. Önlerinde dünyanın en zor egzersizleri de olsa, metronom yardımı ile yavaştan hızlıya doğru çalışarak her egzersizi uygulayıp, öğrenebilirler.
  • Metronom kullanan gitaristler, dünya üzerindeki her müzisyen ile birlikte bir şeyler çalabilir konuma gelebilir. Belirli ritim kalıplarını, tempoları metronom kullandığı için öğrenecek ve bunu dünya üzerindeki her şarkı türü için uygulayabilir ve bütün müzisyenler ile ortaklaşa çalabilir kıvama gelecektir.
  • Metronom kullanan gitaristler, uzun süreler metronom kullandıkları için kulakları ister istemez ritimlere ve tempolara alışacakları için, istenilen her ritim içerisinde, her şeyi çalabilir konuma gelecektir.

Metronom Kullanmayan Gitarist

  • Metronom kullanmayan gitaristler, diledikleri her zorluktaki egzersizi, kısa bir süre çalışarak uygulayamazlar. Önlerinde dünyanın en kolay egzersizleri de olsa, metronom yardımı ile yavaştan hızlıya doğru çalışmadığı için her egzersizi uygulayıp, öğrenemezler.
  • Metronom kullanmayan gitaristler, dünya üzerindeki her müzisyen ile birlikte bir şeyler çalabilir konuma gelemez. Belirli ritim kalıplarını, tempoları metronom kullanmadığıı için öğrenemeyecek ve bunu dünya üzerindeki hiç bir şarkı türü için uygulayamaz ve bütün müzisyenler ile ortaklaşa çalamaz durumunda kalacaktır.
  • Metronom kullanmayan gitaristler, uzun süreler metronom kullanmadıkları için kulakları ritimlere ve tempolara alışamadığı için, istenilen hiç bir ritim içerisinde, her şeyi çalabilir konuma gelemeyecektir.

Bugün sizlere Gitarda Neden Metronom ile Çalışılmalı? konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir.

happy wheels
Paylaş