Gitarda Hızlı Akor Geçişleri Yapabilmek için Egzersizler

Gitarda-Hızlı-Akor-Geçişleri-Yapabilmek-için-Egzersizler

Gitarda Hızlı Akor Geçişleri Yapabilmek için Egzersizler

Gitarda Hızlı Akor Geçişleri Yapabilmek için Egzersizler

Bugün sizlere gitarda akor geçişlerini hızlıca yapabilmek için uygulanabilecek egzersizler konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Gitarda akor geçişlerini hızlıca yapabilmek için uygulanabilecek egzersizler konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer gitarda akor geçişlerini hızlıca yapabilmek için uygulanabilecek egzersizler konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz.

Gitarda-Hızlı-Akor-Geçişleri-Yapabilmek-için-Egzersizler

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Gitarda Hızlı Akor Geçişleri Yapabilmek için Egzersizler
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Gitarda Hızlı Akor Geçişleri Yapabilmek için Egzersizler” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Gitarda Hızlı Akor Geçişleri Yapabilmek için Egzersizler

Gitar ile hızla akor geçişleri yapabilmek için öncelikle gitar üzerine çalabilecek çoğu akoru bilmeniz gerekmektedir. Bu akorları öğrenebilmek için internette küçük bir araştırma yapmalı ve bu akorların hepsini teker teker deneyerek öğrenmelisiniz. Bu akorları öğrendikten sonra yapmanız gereken şey ise akorların hepsini temiz bir şekilde çalabilmektir. Eğer bunu da yapabiliyorsanız aşağıda bulunan egzersizleri uygulayarak akorları arasındaki geçişleri hızlandırabilmeniz mümkündür.

  • En kolay akorları birbirine bağlamak. Kolay akor arasında geçişleri uygulayarak, kendinizi geliştirebilirsiniz. Kolay akorları öğrenebilmek için internette küçük bir araştırma yapabilirsiniz. Bütün akorlar karşınıza çıkacaktır. Bunların nasıl çalınabildiğini öğrendikten sonra bütün akorları doğru bir şekilde çalmaya çalışarak, akorlar arası geçiş alıştırmalarınıza gönül rahatlığı ile başlayabilirsiniz.
  • Akorları birbirine bağlamayı öğrendikten sonra, bağladığınız akor sayısını arttırabilirsiniz. Kolay akorlar, genellikle gerçekten çok fazladır ve bu akorların arasında ne kadar çok geçiş yaparsanız, sizin için o kadar kaliteli bir çalışma planı olur. Günde en az bir saat gitarınız ile akor geçişi çalışarak, gitarınız ile akorlar arası geçişinizi hızlandırabilirsiniz.Bu şekilde çalışmak, bir süre sonra akorlar arasında yapabileceğiniz geçiş süresini kısaltacaktır.
  • Bağladığınız akorların sırasını karıştırmak. Bunu yaparsanız, sadece hızlı akor geçişi yapmazsınız, aynı zamanda gitar üzerinde bulunan her akoru birbirine bağlayabilirsiniz. Eğer bunu yapamıyorsanız hiç üzülmeyin, çalışmaya devam edin çünkü bunu yapamadan gerçek bir gitarist olamazsınız, sadece aynı şarkıları çalan bir gitar çalan kişi olursunuz.
  • Akor geçişleri kolaylaştıktan sonra yapmanız gereken şey ise bu akorların zorluğunu arttırmak olacaktır. 7’li, 5’li, 9’lu akorlar ekleyerek, parmaklarınızı zorlayabilir, kafanızı karıştırmaya çalışabilirsiniz. Devamlı aynı şeyleri çalışan bir beden, bir süre sonra ezberlemeye başlar ki biz bunu asla istemiyoruz. Devamlı bir öğrenme halinde olamadıktan sonra öğrendiğiniz hiç bir şey aklınızda uzun süreli kalmayacaktır. Bir şeyleri öğrenmek ve hatırlamak arasında çok fazla fark vardır. Bir şeyi hatırlamak için ezberlemeniz, unutmanız ve hatırlamaya çalışmanız gerekmektedir fakat öğrenebilmek için devamlı olarak çalışmak gerekmektedir. Geliştirmek, üstüne eklemek bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey olabilir.
  • Gitar üzerinde akorları rahatça basabilmek için parmak egzersizleri uygulamalısınız. Parmak egzersizleri hem parmaklarınızı geliştirecek hem de parmaklarınızı esnekleştirecektir ki bunlar da akor geçişi için gerekli olan en önemli iki profesyonel özelliktir.
  • Gitarınızı hiç bir zaman elinizden düşürmemeniz. Gitarınız ile aranızdaki ilişkiyi hiç bir zaman kesmemek, sizi sonsuz bir gelişim yoluna sokar ve siz çıkmak istemeyene kadar o yolculuk devam eder. Asla bitmeyecek bu yolculuk, size hem fizyolojik hem de psikolojik özellikler katacak, sizi her açıdan geliştirecek özelliklerdir. Bu özellikleri kazanmak istiyorsanız mutlaka gitarınız ile bu yolculuğa çıkmalı ve hiç bir zaman vazgeçmemelisiniz.
  • Gitarınıza gerçekten iyi bir şekilde bakmanız da gereklidir. Akor geçişi ile pek de alakalı olmasa da, gitarınız ile aranızdaki ilişkiniz, gitar çalım gücünüze yardımcı olabilecek aynı zamanda düşman olabilecek bir durumdur. Eğer gitarı sevmiyor fakat para verdiğiniz için öğrenmek istiyorsanız hiç bir zaman gerçek ve profesyonel bir gitarist olamazsınız.

İşte akor geçişlerini hızlıca yapabilmeniz için uygulamanız gerekenler bu kadar kolay.


Bugün sizlere gitarda akor geçişlerini hızlıca yapabilmek için uygulanabilecek egzersizler konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir.

happy wheels
Paylaş
Open