Gitar Nasıl Çalınmaz? Gitar Çalarken Yapılan Hatalar

Gitar Nasıl Çalınmaz? Gitar Çalarken Yapılan Hatalar

Gitar Nasıl Çalınmaz? Gitar Çalarken Yapılan Hatalar

Bugün sizlere Gitar Nasıl Çalınmaz? Gitar Çalarken Yapılan Hatalar konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Gitar Nasıl Çalınmaz? Gitar Çalarken Yapılan Hatalar konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer Gitar Nasıl Çalınmaz? Gitar Çalarken Yapılan Hatalar konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı Gitar Nasıl Çalınmaz? Gitar Çalarken Yapılan Hatalar okuduktan sonra konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından gerçekten eminiz.

Gitar-Nasıl-Çalınmaz-Gitar-Çalarken-Yapılan-Hatalar

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Gitar Nasıl Çalınmaz?
– Gitar Çalarken Yapılan Hatalar
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Gitar Nasıl Çalınmaz? Gitar Çalarken Yapılan Hatalar” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Gitar Nasıl Çalınmaz? Gitar Çalarken Yapılan Hatalar

Gitarın nasıl çalındığını öğrenip, bu şekilde kariyerine devam eden kişilerin yanı sıra, öncesinde nasıl çalınmayacağı öğretilen şanssız kişiler de vardır. Bu yazıda hem o kişilerin hatalarını görmesi için hem de doğrusunu bilen kişilerin, bahsedeceğimiz hataları yapmamaları, yaparlarsa hemen düzeltmeleri bilgiler derledik. Bir şeyin nasıl yapıldığı kadar önemli olan bir şey de nasıl yapılmaması gerekildiğini bilmektir. Dilerseniz gitarın nasıl çalınmayacağını ve gitar çalarken sıklıkla yapılan hataları listeleyelim.

  • Gitar ezbere çalınmaz. Gitarı ezbere çalmaya kalkan bir kişi, sadece ezberlediği kadarını çalarken, gitar çalmayı öğrenen, öğrendiği şeyleri sürekli tekrar edip gerçekten çalışan kişi, o kişiye göre en az %60 daha iyi çalacaktır işte bu yüzden gitar asla ezbere çalınmaz.
  • Gitar duygusuz çalınmaz. Eğer gitarınızı duygusuz, makine gibi çalarsanız dinleyen kişilerde makine gibi dinlerler ve sıkılırlar. Dolayısıyla bu işe gönül koymalı ve gerçekten hissederek gitar çalmalısınız.
  • Gitar metronom kullanmadan çalışılmaz. Gitar çalmayı metronom ile öğrenmemek, ritim duygunuzu gerçekten çok geriletecek bir durumdur. Metronom kullanın, gerçekten gitar çalın!
  • Gitar çalımını geliştirebilmek için dünya üzerinde binlerce teknik ve bu teknikler için binlerce alıştırma bulunmaktadır. Eğer bu alıştırmaları uygulamaz, kendinizi gerçekten geliştirmeye yönelik bir şeyler yapmazsanız asla gelişemez, olduğunuz yerde sayarsınız. İşte bu da gitaristler tarafından uygulanılmayan bir durumdur ki bunu uygulamamak büyük bir hatadır. Eğer alıştırmaları uygulamaz ve kendinizi gelişmeye adamazsanız hiç bir zaman gelişemez, gitar çalamazsınız. Sadece gitar çalarken yapılan hatalar listesinde bulunabilirsiniz ki bunu da kimsenin isteyeceğini sanmıyorum.
  • Utanmak. Bu gerçekten sıklıkla yapılan bir hatadır. Kendisini profesyonel olarak görmeyen ve insanlardan çok fazla çekinen kişiler çok büyük hatalar yapmaktadır. Utandığı için, çalabileceği şeyleri çalamayan, kendisini geliştiremeyen ve kimseye gitar çalmayan kişiler gerçekten büyük hatalar yaparlar. Eğer çevrenizde hiç bir enstrüman çalmayan kişiler var ise neden çekiniyorsunuz ki? Sonuçta orada gitar çalabilen tek kişi siz siniz. Diyelim ki etrafınız müzisyenler ile dolu, sonuçta kimse enstrümanını çalmayı bilerek doğmadı, hepsi kötü çalarak başladı ve kendilerini geliştirdi. Peki neden gelişmekten korkuyorsunuz, kendinizi dinletmek kadar güzel bir şey yoktur. Eğer insanlar sizi alkışlıyor ise bundan daha güzel olan tek an doğmak olabilir.
  • Kendini kanıtlama isteği. Genelde gitar çalmaya yeni başlamış ve egoya sahip olan kişilerin yaptığı bir hata olan kendini kanıtlama isteği, gerçekten dünyanın en kötü ihtiyacı ve hatasıdır. Kendisini geliştirebilmek yerine insanlara gitar çalabildiğini inandırmaya adayan bu kişiler, kandırabildikleri kişiler hariç hiç kimse tarafından gitar çalabildiği kabul edilemez, dolayısıyla asla gerçek bir gitarist olamaz. Gerçek bir gitarist, hatalar yapmalı, bu hataları görmeli ve düzeltmelidir. Dünya üzerinde, doğduğundan itibaren hiç bir hata yapmamış bir tane müzisyeni geç, bir tane insanı bile bulamazken, neden hata yapmak bu kadar korkulan ve çekinilen bir durumdur ki? İşte bu yüzden asla kendinizi kimseye kanıtlamaya çalışmayın, sadece kendiniz ile yarışın ve gitar çalmayı gerçekten öğrenin. Kendinizi geliştirmek, sizi her daim bir adım ileriye götürecektir.

Bugün sizlere Gitar Nasıl Çalınmaz? Gitar Çalarken Yapılan Hatalar konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir.

happy wheels
Paylaş