Fotoğraf Kursu İzmir Mavişehir

Fotoğraf Kursu İzmir Mavişehir

Uygulamalı ve Teorik Deluxe Fotoğraf Kursu İzmir

Eğlenceli bir hobi edinmek istiyorsanız fotoğraf kursu tam size göre. Fotoğraf Kursu İzmir Karşıyaka olarak fotoğraf çekmenin inceliklerini en kısa sürede en keyifli şekilde öğretmek üzere yola çıktık!


+ Fotoğrafçılık kursu alarak ne kadar zamanda güzel fotoğraflar çekebilirim?
+ Fotoğraf makinam olmadan da fotoğraf kursuna katılabilir miyim?
+ Hangi fotoğraf makinasını satın almalıyım?
+ Fotoğraf makinası fiyatları ne kadar?

Fotoğraf kursu İzmir olarak yukarıdaki soruları sizin için ücretsiz deneme fotoğraf derslerimizde cevaplıyoruz. Bunun için tek yapmanız gereken bizi arayıp randevu almak!


Fotoğraf kursuna başlamadan önce kardeş sanat merkezimizin hazırladığı bu içeriği okumalısınız;
Kursa başlamadan önce kesinlikle bilmeniz gerekenler


Fotoğrafta en önemli unsur ışıktır. Işık üzerine vurduğu nesneleri görülebilir kıldığı gibi, fotoğraf oluşumunu da sağlar. Bu yüzden fotoğrafı çekecek makinedeki objektif de önem arzetmektedir. Objektifin diyafram değeri ne kadar küçükse içeriye giren ışık miktarı da o kadar çok olacağından fotoğraf çekiminde daha yüksek enstantaneler kullanılabilinecektir. Diyafram’ın 1, olması objektife gelen ışığın tamamının sensöre düşmesidir. Kaliteli ve pahalı lenslerin diyafram değerleri genel olarak 2,8 ve daha düşüktür.


İzmir Fotoğraf Dersi Karşıyaka Mavişehir

fotoğraf-kursu-izmir-mavişehirFotoğrafın çekilebilmesi için ışık şarttır. Işık herhangi bir kaynaktan cisime gelir. Cisimden yansıyan ışık bir algılayıcıya yani göze ya da filme ya da sensore geldiği zaman görünür olur ve renkleri konusunda bilgi verir. Cisimlerin renkleri üzerine gelen ışığın ışık ısısı ve ne kadarını absorbe edip ne kadarını hangi dalga boyunda yansıttığına göre algılanır. Örneğin beyaz duvar sarı ışık ile aydınlatıldığında sarı, mavi ışık ile aydınlatıldığında ise mavi renk olarak görünür. Ancak kırmızı renkli cisim yeşil ışık ile aydınlatıldığında siyah gözükebilir.

Objektifler ilk kamera sayılan camera obscuradan bu yana gelişme göstererek optik kusurları neredeyse tamamen giderilmiş hale gelmişlerdir. Geniş açı , normal odaklı ve tele objektif olarak kabaca 3 gruba toplanabilir. Aynı zamanda sabit odaklı ve değiştirilebilir odaklı(zoom) objektifler olarak iki ayrı grupta da toplanabilir.

Çoğu fotoğraf, ışığı fotoğraf filmine, CCD’ye ya da CMOS görüntü algılayıcısına odaklayan fotoğraf makinesiyle çekilir. Nesneler ışığa duyarlı kağıdın yerleştirilip, ışığa maruz bırakılarak (fotogram) ya da bir tarayıcının üzerine konularak da fotoğraf elde edilebilir. İyi fotoğraf’ın ne olduğu her zaman tartışma konusu olmuştur.

Dijital fotoğraf bilgisayar ortamında çeşitli dosya formatlarından oluşur. Bu formatlardan en popüler olanı sıkıştırılmış JPEG’dir. Diğer formatlar ise TIFF ve RAW formatlarıdır

365 Sanat ile Fotoğraf Çekmeyi öğrenmek daha keyifli hâle gelecek. Fotoğraf Sanatını tam olarak anlamak, yaşamınıza entegre etmek, boş zaman aktivitesi niteliği dışında gerçek anlamda ‘Fotoğraf Sanatı’nın ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

365 Sanat Fotoğrafçılık Kursu’nu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği bu kursta önce teorik daha sonra uygulama şeklinde fotoğrafçılığı yaşamınıza yaymanızı ve daha keyifli bir aktiviteye dönüştürmenize yardımcı olacak olmasıdır. Fotoğraf Makinesi sahibi olmak fotoğrafçılığı bilmek anlamına gelmiyor her zaman. Bir makine edindiyseniz ya da henüz ne tür bir makine sahibi olacağınızı bilmiyorsanız -ki size bu konuda da tam destek sağlayacağız- kalkın, gelin. Size bu sanata nasıl başlamanız gerektiğini, yaşınızın, mesleğinizin önemi olmadan öğreteceğiz.

Bu sanata gönül vermiş ya da vermeye hazır olan bireylere fotoğraf çekmenin deklanşöre basmaktan ibaret olmadığını ve çevrenizle daha samimi ilişkiler kurmayı, bakmaktan ziyade görmeyi, fotoğraf-kursualgılamayı, diğer insanların gördüklerinden daha fazlasını yakalamayı, çevrenizi içselleştirmeyi öğretmek temel hedefimiz. Siz de gerçek anlamda bir fotoğraf tutkunu olup çıkmak istiyorsanız 365 Sanat Fotoğrafçılık Kursu ile tanışmanızı öneriyoruz.

Her kurs ya da kitap size genel bilgileri aktarabilir. Ancak 365 Sanat Fotoğrafçılık Kursu ekibi olarak biz, sizinle bu sanata olan düşkün yanınızı ve ne tarz bir fotoğrafçı olmak istediğinizi birlikte keşfediyoruz. Gelin, yeni ufuklara, doğaya birlikte açılalım.


Yeni Hobi Arayanlara “Fotoğraf Kursu İzmir

Fotoğraf çekmeyi ne kadar zaman öğrenebilirim?
Temel fotoğraf eğitimimiz 4 hafta sürmektedir, 4 haftalık bu temel fotoğraf eğitimi boyunca “nasıl güzel fotoğraf çekerim” sorusunun cevabını arıyor ve fotoğrafa dair temel bilgileri öğrenmenin yanı sıra uygulamalı olarak fotoğrafçılık ipuçlarını da öğreniyoruz.


Hangi fotoğraf makinasını satın almalıyım?
Fotoğraf kursuna başlamadan önce bir fotoğraf makinası satın almasanız da olur çünkü isteklerinizi karşılayacak doğru fotoğraf makinasını seçmek çok önemlidir, bilinçsizce bir fotoğraf makinası satın aldığınızda iade etme şansınız çoğu zaman bulunmamaktadır bu sebeple fotoğraf eğitmenlerimizin uygun gördüğü fotoğraf makinalarını satın almanız en doğrusu olacaktır, fotoğraf kursuna başladığınızda ise fotoğraf kursumuzdaki fotoğraf makinalarından ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.


Temel fotoğraf eğitiminden sonra kurslar devam ediyor mu?
Temel fotoğraf eğitimimizden sonra fotoğraf kurslarımız devam etmektedir, temel fotoğraf eğitimi sonrası uygulamalı fotoğraf eğitimi derslerimize başlanıyor ve mesleki fotoğraf atölyelerine de isteğiniz doğrultusunda katılmanız mümkün oluyor.


Fotoğraf kursu ücretleriniz ne kadar?
Fotoğraf kurslarımızın ücretleri almak istediğiniz fotoğraf atölyesine göre değişmektedir, her atölyenin süresi farklıdır ve her atölyenin fiyatlandırması, ücreti de farklıdır, fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen telefonla arayınız.


Fotoğraf atölyeleriniz nelerdir?
– Temel fotoğraf kursu / 4 hafta
– Fotoğraf makinası tanıma atölyesi / 1 hafta
– Uygulamalı fotoğraf kursu / 4 hafta
– Şirketlere özel fotoğraf atölyesi / 4 hafta

– Fotoğraf dersleri dışında fotoğraf gezileri de düzenlenmektedir, düzenlenen fotoğraf gezilerine bütün fotoğraf öğrencilerimiz katılabilmektedirler.
– Fotoğraf dersine başladığınızda eğer isterseniz fotoğraf kursumuzdaki fotoğraf makinalarını kullanabilirsiniz.
– Fotoğraf derslerimiz bireysel fotoğraf dersleri dışında kurumsal atölyeler olarak da gerçekleşmektedir, şirket olarak ders almak isterseniz fotoğraf kursumuzla iletişime geçebilirsiniz.

İzmirde en iyi fotoğrafçılık kursu hangisi diyorsanız, fotoğraf kursu fiyatlarını merak ediyorsanız biz bir telefon uzağınızdayız!

Paylaş

365 Sanat | Yorumlar