David Jon Gilmour Kimdir? David Jon Gilmour’un Hayatı

David Jon Gilmour Kimdir? David Jon Gilmour’un Hayatı

David Jon Gilmour Kimdir? David Jon Gilmour’un Hayatı

Bugün sizlere David Jon Gilmour Kimdir? David Jon Gilmour’un Hayatı konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. David Jon Gilmour Kimdir? David Jon Gilmour’un Hayatı konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer David Jon Gilmour Kimdir? David Jon Gilmour’un Hayatı konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra David Jon Gilmour Kimdir? David Jon Gilmour’un Hayatı konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.

David-Jon-Gilmour-Kimdir-David-Jon-Gilmour'un-HayatıBu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– David Jon Gilmour Kimdir?
– David Jon Gilmour’un Hayatı
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “David Jon Gilmour Kimdir? David Jon Gilmour’un Hayatı” isimli yazımıza geçiş yapalım.

 

David Jon Gilmour Kimdir? David Jon Gilmour’un Hayatı

CBE (doğum 6 Mart 1946) İngiliz rock topluluğu Pink Floyd’ un gitaristi ve solistidir. 13 yaşındayken komşuları tarafından hediye edilen bir klasik gitar ile yolculuk başladı. Çevresinde mükemmel ritm duygusu ve gitara olan hakimiyeti ile dikkat çekiyordu.
Pink Floyd’a katılmadan önce Paris’e giderek kurduğu toplulukla Avrupa turu yaptı. Fransızcası iyiydi ve müziğin yanısıra Paris’te erkek model olarak çalıştı.
Roger Waters’ın gruptan ayrılmasından sonra yayınlanan The Division Bell albümünde Gilmour’ ın tarzını anlamak mümkündür. Aynı zamanda David Gilmour, About Face ve On An Island adında üç solo albümü bulunmaktadır.İlk prodüktörlüğünü 1973’te Unicorn adlı gruba yapmıştır.
David’in en önemli hobisi uçmak; bunun dışında model uçak ve enstrüman koleksiyonculuğu ile ilgileniyor ve çeşitli havacılık gösterilerine katılıyor.Çift motorlu uçaklar,helikopterler,jetler için ehliyeti var.Bunun yanı sıra çok pahalı bir gitar arşivine sahip olan Gilmour Fender Stratocaster’in 001 seri numaralı gitarına sahiptir.1986 yılında evlendiği Ginger Gilmour’dan 1990 yılında ayrıldı.29 Temmuz 1994’te Polly Samson’la evlendi.3′ ü eski eşinden olmak üzere 7 çocuk babasıdır.

Pink Floyd ile birlikte şöhreti yakalamadan önce, Fransanın başkenti Parise giderek, bir müzik topluluğu kurdu ve bu toplulukla Avrupa turnesine çıktı. Bu süre zarfında, sadece müzik ile değil, modellikle de uğraşarak Pariste erkek modelliği yaptı. Hayatının dönüm noktası olan Pink Floyd grubuna, 1967 yılında dahil oldu. David Gilmour gruba katıldığı sırada, henüz Syd Barrett gruptan ayrılmamıştı. Böylece, grubun efsane kadrosu beş ay boyunca birlikte çalabilme şansına sahip oldu. David Gilmour, 1970’li yıllarda, dünya çapında üne kavuşmuş ve hem müzikal, hem de felsefi şarkı sözleri anlamında birçok otorite tarafından çağının ötesinde müzik yaptığı ortaya konmuş olan Pink Floydun, özellikle müzikal anlamdaki başarısında çok önemli katkılar sağlayabilmiş isimlerden biri oldu. Pek çok başarılı albüm ve konserler bütününü gerçekleştiren grup, bir zaman sonra bazı sıkıntılar yaşadı. Özellikle Gilmourun, 1980’li yıllarda, Pink Floydun diğer efsane ismi Roger Waters ile yaşadığı tartışmalar ve düştüğü anlaşmazlıklar, yaklaşan dağılma sürecinin habercisi oldu..


Bugün sizlere David Jon Gilmour Kimdir? David Jon Gilmour’un Hayatı konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir.Dediğimiz gibi, bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.

happy wheels
Paylaş